کد خبر : 2539
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۰ میزان ۱۳۹۳ - ۵:۱۵

اشرف غنی: برای تامین صلح، بالای یک طرح راهبردی امنیتی کار می شود

اشرف غنی احمدزی رئیس جمهور کشور امروز در دیدار با سناتوران امریکایی در ارگ ریاست جمهوری از کار بالای یک طرح راهبردی امنیتی خبر داده تا به وسیله این طرح صلح در کشور تامین گردد. به گزارش صلصال نیوز به نقل از خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، در این دیدار که امروز شنبه در ارگ

اشرف غنی احمدزی رئیس جمهور کشور امروز در دیدار با سناتوران امریکایی در ارگ ریاست جمهوری از کار بالای یک طرح راهبردی امنیتی خبر داده تا به وسیله این طرح صلح در کشور تامین گردد.

به گزارش صلصال نیوز به نقل از خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، در این دیدار که امروز شنبه در ارگ ریاست جمهوری صورت گرفت، تیموتی کین و انگس کینگ دو سناتور امریکایی حضور داشتند. همچنان عبدالرشید دوستم معاون اول و محمد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور و احمد ضیا مسعود نماینده فوق العاده رئیس جمهور در امور اصلاحات و حکومت داری خوب نیز در این نشست حاضر بودند.

خبرنامه آمده است که طرفین در این دیدار در رابطه به تامین امنیت در افغانستان، گسترش و تحکیم روابط میان دو کشور، انکشاف اقتصادی افغانستان و تحصیلات عالی، صحبت کرده اند.

سناتوران امریکایی حکومت وحدت ملی را ارمغان آور امیدهای جدید برای افغانستان بیان نموده گفتند که به همین دلیل امریکا در تلاش است تا همکاری و حمایت های خود را با حکومت جدید افغانستان تقویت نماید.

 

همچنان این سناتوران گفتند که امریکا در هماهنگی با حکومت جدید و در مطابقت به نیاز های افغانستان کمک و همکاری خواهد کرد و این را مشخص خواهد کرد که همکاری های مذکور در کدام ساحات موثر واقع می شود.

از سوی دیگر رئیس جمهور اشرف غنی گفت، خاطر نشان کرد که تشکیل حکومت وحدت ملی تهدابی برای صلح پایدار در افغانستان خواهد بود.

احمدزی گفت که افغانستان و جهان با تهدید مشترک امنیتی مواجه اند و برای از بین بردن این تهدید باید گام های جدی و سریع برداشته شود.

رئیس جمهور افزود: امنیت افغانستان برای ما مسئله مهم است، به همین لحاظ بالای یک طرح استراتیژیک امنیتی کار می کنیم تا چگونه بتوانیم صلح را در افغانستان تامین کنیم و در این راستا به همکاری های جامعه جهانی ضرورت داریم.

اشرف غنی احمدزی در این دیدار در مورد بازاریابی محصولات و تولیدات افغانستان در مارکیت های بین المللی نیز یاد آوری نموده گفت که توسعه اقتصادی افغانستان برای ما مسئلهء مهم است و موفقیت آن نیازمند همکاری های بین المللی می باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.