کد خبر : 342
تاریخ انتشار : یکشنبه ۴ عقرب ۱۳۹۳ - ۹:۴۰

ماموریت نظامی بریتانیا در افغانستان پس از ۱۳ سال پایان یافت

با تحویل دهی بزرگترین مقر نظامی نیروهای بریتانیای در کشور به نیروهای افغان؛ امروز ماموریت نظامی نیروهای بریتانیایی رسماً در کشور پایان یافت. به گزارش صلصال نیوز، کمپ باسشن بزرگترین پایگاه نظامی نیروهای بریتانیایی در کشور بود که در ولایت هلمند موقعیت دارد. در مراسمی که امروز برای تحویل دهی کمپ نظامی باسشن به نیروهای

با تحویل دهی بزرگترین مقر نظامی نیروهای بریتانیای در کشور به نیروهای افغان؛ امروز ماموریت نظامی نیروهای بریتانیایی رسماً در کشور پایان یافت.
به گزارش صلصال نیوز، کمپ باسشن بزرگترین پایگاه نظامی نیروهای بریتانیایی در کشور بود که در ولایت هلمند موقعیت دارد.
در مراسمی که امروز برای تحویل دهی کمپ نظامی باسشن به نیروهای افغان برگزار شده بود، پرچم نیروهای ائتلاف از کمپ پایین کشده شد.
گرچه نیروهای بریتانیایی کنترول کمپ باسشن را در ماه فبروری سال جاری میلادی به نیروهای امریکایی سپرده بودند اما این کمپ تا اکنون به نام نیروهای بریتانیایی شناخته می شد و پرچم بریتانیا در آن برافراشته بود.
در مراسم تحویل دهی کمپ هیچ فرمانده بریتانیایی سخنرانی نکرد بلکه سخنرانان همه نظامیان امریکایی وافغان بودند.
کمپ باسشن از سال ۲۰۰۶ تااکنون مقر اصلی نیروهای بریتانیایی بود. در سال ۲۰۰۹ که ناامن ترین سال در هلمند بود، در این پایگاه نظامی ۱۰۰۰۰ سرباز بریتانیایی مستقر بودند.
با تحویل دهی کمپ باسشن به نیروهای افغان، نیروهای بریتانیایی در افغانستان دیگر ماموریت نظامی نخواهند داشت.
قرار است بعد از ۲۰۱۴ به تعداد ۵۰۰ مشاور نظامی بریتانیایی در افغانستان باقی بمانند.
از این تعداد نیروهای بریتانیایی شماری از آنها که تعدادشان دقیق معلوم نیست برای آموزش نیروهای امنیتی افغان در مرکز آموزشی نظامی قرغه باقی بمانند.
قابل ذکر است که بریتانیا در افغانستان از سال ۲۰۰۱ تاکنون حضور نظامی داشت. جنگ ۱۳ ساله نیروهای ائتلاف به رهبری امریکا در افغانستان علیه شورشگری جان ۴۵۳ تن از سربازان بریتانیایی را گرفت. همچنان بریتانیا در افغانستان ۱۴۰ هزار سرباز داشت که ماموریت نظامی ۱۳ ساله آنها ۱۹ بیلیون پوند هزینه در بر داشت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.