کد خبر : 412
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ عقرب ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۰

کمپاین اهدای خون به سربازان ارتش آغاز شد

فرهاد دریا آوازخوان مشهور کشور کمپاین اهدای خون به سربازان ارتش ملی را آغاز کرد. او نه تنها خود برای سربازان خون داد بلکه از رئیس جمهور غنی و سایر مقامات دولتی نیز خواست تا برای سربازان خون بدهند. به گزارش صلصال نیوز، طرح این کمپاین از یک خبر عاجل آغاز شد. خبری که فرهاد

فرهاد دریا آوازخوان مشهور کشور کمپاین اهدای خون به سربازان ارتش ملی را آغاز کرد. او نه تنها خود برای سربازان خون داد بلکه از رئیس جمهور غنی و سایر مقامات دولتی نیز خواست تا برای سربازان خون بدهند.
به گزارش صلصال نیوز، طرح این کمپاین از یک خبر عاجل آغاز شد. خبری که فرهاد دریا و دوستانش را غافل کرد. دریا گفت روزی با دوستانش می گفت و می خندید که ناگهان تلویزیون خبر عاجلی را نشر کرد. او در این خبر سربازانی را دید که در نتیجه انفجار یک ماین زخمی شده بودند و سرو صورت آنها خون آلود بود.
شنیدن این خبر هنرمند سرشناس کشور را به فکر انداخت که چگونه می تواند به این سربازان کمک کند. کمپاین اهدای خون بهترین طرحی بود که به فکر دریا رسید.
به این ترتیب او کمپاینش را با این شعار آغاز کرد: «سرباز! خون من سرخ تر از خون تو نیست».
این کمپاین طوری طرح ریزی شده که هر مقام دولتی یا افراد عادی هنگام خون دادن، سایر دوستان شان را نیز دعوت می کنند تا خون بدهند.
پس از آن که فرهاد دریا خون اهدا کرد، چند تن از فعالان مدنی، خبرنگاران، سخنگویان وزارت های دفاع و داخله به صورت داوطلبانه خون دادند و عملا در این کمپاین سهم گرفتند.
کمپاین در شفاخانه سردار داوودخان، روز چهار شنبه ۷ عقرب ۱۳۹۳ آغاز شد. فرهاد دریا در محفل آغاز این کمپاین و پیش از این که خونش را به سربازان اهدا کند گفت: «فراخوان اهدای خون به نگهبانان صلح و آرامش افغانستان یک کارزار و یک حرکت کاملا خودجوش ملی، غیرسیاسی، غیردولتی و حتا غیرانجویی است. من با یک قطره خون خود یک دانه تخم را می کارم که به کمک شما سروران روزی به درخت تنومندی تبدیل شدنی است».
فرهاد دریا از اشرف غنی احمدزی رئیس جمهور کشور، رولا غنی بانوی اول، عبدالله عبدالله رئیس اجراییه، بسم الله محمدی سرپرست وزارت دفاع، ثریا دلیل سرپرست وزارت صحت عامه و سرپرست ریاست امنیت ملی خواست تا در این کمپاین شرکت کنند و برای سربازان اردوی ملی خون دهند.
ضروری‌ترین نیاز ارتش
نیروهای امنیتی کشور به خصوص ارتش ملی در سال جاری سنگین ترین حملات تهاجمی طالبان را پس زدند.
مقام ها در وزارت دفاع می گویند اهدای خون می تواند جان سربازانی را نجات دهد که در سنگرها زخمی شده اند و به خون نیاز دارند.
سخنگوی وزارت دفاع که خود نیز در این کمپاین شرکت کرده و خون اهدا نمود ابراز امیدواری کرد که فرهنگ اهدای خون عمومی شود و همه افغان ها در این کمپاین سهم بگیرند.
او گفت: «این خون برای کسانی اهدا می شود که آن ها خون شان را برای وطن و مردم می ریزند. گهگاهی اتفاق می افتد که همین قطرات خون زندگی یک انسان را نجات می دهد».
سخنگوی وزارت داخله نیز در این کمپاین شرکت کرد و خون داد. او از سخنگوی رئیس جمهور احمدزی و چند تن دیگر از سخنگویان دعوت کرد که برای سربازان خون دهند.
سربازانی که در این مراسم حضور داشتند ابراز خرسندی کردند و گفتند چنین اقداماتی به سربازانی که در خط مقدم می جنگند، روحیه می دهد. آن ها گفتند گاهی اتفاق می افتد که سربازان زخمی به دلیل نبود خون جان می دهند.
رحمت الله یک سرباز ارتش ملی گفت این نیروها بیشترین تلفات را به علت خون ریزی دارند و رسیدن خون به وقت می تواند جان سربازان زخمی را نجات دهد.
مرتضی یک سرباز دیگر ارتش ملی گفت که اهدای خون سبب تقویت روحیه سربازانی می شود که در خطوط مقدم جبهات جنگ می رزمند: «آقای دریا همه بزرگان کشور را به چنلنج دعوت کرد و این برای روحیه دادن به سربازانی که در جبهه هستند بسیار خوب است و همچنین افرادی که در پشت جبهه هستند و سربازان را حمایت می کنند».
فرهاد دریا گفت که این نخستین و آخرین روز کمپاین نیست و تلاش می کند تا هزاران تن دیگر را تشویق کند که به سربازان ارتش و پولیس خون دهند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.