کد خبر : 487
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ عقرب ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۲

سرك كاتب منتقل ميشود

امروز در چهارمين جلسه شوراى وزيران به رياست عبدالله عبدالله ريس اجرايى حكومت وحدت ملى فيصله گرديد تا به موضوع جاده كاتب رسيدگى شود. به گزارش صلصال نيوز، سرپرست وزارت اطلاعات فرهنگ با اشاره به اينكه نامگذارى سرك پل سوخته-دارلمان به “جاده كاتب” باعث جنجال هايى گرديده افزود: با نمايندگان طرفين رايزنى و صحبت انجام

امروز در چهارمين جلسه شوراى وزيران به رياست عبدالله عبدالله ريس اجرايى حكومت وحدت ملى فيصله گرديد تا به موضوع جاده كاتب رسيدگى شود.
به گزارش صلصال نيوز، سرپرست وزارت اطلاعات فرهنگ با اشاره به اينكه نامگذارى سرك پل سوخته-دارلمان به “جاده كاتب” باعث جنجال هايى گرديده افزود: با نمايندگان طرفين رايزنى و صحبت انجام شده و در نهايت تا جاده نزديك قصر رياست جمهورى تا مطبعه دولتى به نام فيض محمد كاتب و جاده نزديك به قصر دارلمان به عنوان جاده چهاردهى نامگذارى شود و جاده فعلى با نام قبليش ( پل سوخته-دارلمان) حفظ گردد.
اين تصميم و پيشنهاد از طرف شوراى وزيران دولت وحدت ملى، درحالى مطرح ميشود كه شوراى وزيران دولت حامد كرزى فيصله كرده بودند كه جاده پل سوخته-دارلمان با نام كاتب مسمى گردد.
بعد از نصب و نامگذارى جاده تحت عنوان “فيض محمد كاتب” و افتتاح رسمى اين جاده با حضور شاروال كابل بانى جنجال هايى بين أقوام و ساكنان اين ناحيه گرديد.
ساكنين چهاردهى كابل با اين تصميم دولت سخت مخالفت كرده و حتى تابلوى جاده را شب هنگام سرقت كردند. تقاضاى مردم اين بخش از كابل در اعتراض به جاده كاتب اين بود كه اين ساكنين (چهاردهى) خواهان نامگذارى اين جاده به “چهاردهى” ميباشند.
از طرفى ديگر جامعه مدنى به همراه ساكنين بخش ديگرى از كابل (پل سوخته) در حمايت از تصميم و فيصله شوراى وزيران با نامگذارى اين جاده، با ابتكار خويش تابلويى را مجدداً نصب كردند كه اين جاده را با نام “فيض محمد كاتب” مشخص ميكند.
اين جنجال ها كماكان ادامه دارد و تصميم نهايى را شوراى وزيران دولت جديد خواهد گرفت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.