Home / افغانستان / اجتماع / به حمایت از نامگذاری این جاده؛ مسابقه دوش در جاده فیض محمد کاتب برگزار شد

به حمایت از نامگذاری این جاده؛ مسابقه دوش در جاده فیض محمد کاتب برگزار شد

بیش از ۵۰۰ تن از ورزش کاران و شهروندان شهر کابل صبح امروز جمعه با حضور در سرک مسیر پل سوخته-دارالامان، مسابقه دوش همگانی را برگزار کردند.
به گزارش صلصال نیوز، این ورزش کاران هدف از برگزاری مسابقه دوش همگانی در این سرک را اعلان حمایت شان از نامگذاری سرک مسیر پل سوخته دارالامان به نام تاریخ نگار شهیر کشور “فیض محمد کاتب” بیان نمودند.
همچنان هدف دیگر از برگزاری این مسابقه ترویج فرهنگ ورزش های همگانی در میان جوانان و بازداشتن آنها از اعتیاد بیان گردید.
محمدعارف حیدری از برگزارکنندگان این مسابقه دوش گفت که همراه با برخی از شخصیت های ورزشی و با حمایت تعدادی از وکلای مردم در مجلس نمایندگان این مسابقه طرح ریزی و اجرا گردید.
به گفته او هدف از برگزاری این مسابقه دوش همگانی ارج گذاری به مقام پدر تاریخ افغانستان و قدردانی از نام گذاری این جاده به نام آن اندیشمند معاصر افغانستان بوده و این جمع با برگزاری این مسابقه نشان داد که هر گونه غرض ورزی و کژروی را در باره‌ی این شخصیت ملی نپذیرفته و این سرک برای همیشه به عنوان سرک فیض محمد کاتب باقی خواهد ماند.
جمعه‌ی هفته گذشته نیز جاده فیض محمد کاتب شاهد همایش پیاده روی جمعی از جوانان بود و آنان نیز هدف شان از این کار را تثبیت این سرک به نام فیض محمد کاتب اعلام کرده بودند.
گفتنی است که در پایان این مسابقه برای ۲۰ نفر از برنده گان این دوش همگانی کتاب تذکره الانقلاب فیض محمد کاتب و لباس های ورزشی اهدا گردید.

About ذکیه رحیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by keepvid themefull earn money