کد خبر : 818
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ جدی ۱۳۹۳ - ۱۷:۵۶

رئیس جمهور غنی: کابینه به زودی معرفی می شود!

رئیس جمهور اشرف غنی در دیداری با نمایندگان منتخب جدید شوراهای ولایتی چندین ولایت کشور گفت که گفتگوها برای معرفی اعضای کابینه نهایی شده و به زودی اعضای کابینه جهت گرفتن رای اعتماد به مجلس نمایندگان معرفی خواهد شد. به گزارش صلصال نیوز، در این دیدار که عصر امروز در ارگ ریاست جمهوری صورت گرفت،

رئیس جمهور اشرف غنی در دیداری با نمایندگان منتخب جدید شوراهای ولایتی چندین ولایت کشور گفت که گفتگوها برای معرفی اعضای کابینه نهایی شده و به زودی اعضای کابینه جهت گرفتن رای اعتماد به مجلس نمایندگان معرفی خواهد شد.
به گزارش صلصال نیوز، در این دیدار که عصر امروز در ارگ ریاست جمهوری صورت گرفت، نمایندگان شوراهای ولایتی ولایات کاپیسا، لوگر، پروان، میدان وردک، بامیان، دایکندی، پنجشیر، بادغیس، غور و کابل حضور داشتند.
همچنان رئیس جمهور غنی به اعضای جدید شوراهای ولایتی گفت: ” ما می خواهیم در کابینه جدید وحدت ملی به گونه واقعی آن منعکس شود.”
او گفت که کابینه جدید به تمام مردم افغانستان مسوول خواهد بود.
این گفته ها را رئیس جمهور غنی درحالی به نمایندگان شوراهای ولایتی کشور می زند که امروز صدمین روز آغاز کار حکومت وحدت ملی است اما تاکنون این حکومت موفق به تشکیل کابینه اش نشده است. گرچه رئیس جمهور غنی در روز مراسم تحلیف وعده داده بود تا طی ۴۵ روز اعضای کابینه را معرفی کند اما تاکنون موفق به این کار نشده است.
گفته می شود که وجود اختلافات شدید میان رئیس جمهور غنی و رئیس اجراییه عبدالله عبدالله دلیل اصلی تاخیر در معرفی اعضای کابینه است.
از سوی دیگر رئیس جمهور غنی در دیدار به اعضای جدید شوراهای ولایتی کشور در ارگ ریاست جمهوری به آنها وعده سپرد که بزودی به تمام ولایات کشور سفر خواهد کرد و از نزدیک به بررسی مشکلات مردم خواهد پرداخت.
او همچنان به اعضای شوراهای ولایتی گفت که در این سفرها مشترکاً با اعضای شوراهای ولایتی جهت بهبود وضعیت زندگی مردم، پیشرفت و برقراری امنیت کار خواهد کرد.
همچنان رئیس جمهور به اعضای جدید شورای ولایتی در این دیدار گفت که حکومت وحدت ملی در مبارزه جدی با فساد متعهد است و به زودی در این زمینه اقدامات جدی را انجام خواهد داد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.