کد خبر : 865
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۲ دلو ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۹

بر دروازه شورای ولایتی میدان وردک نیز قفل زده شد

در ادامه اعتراض اعضای شوراهای ولایتی ولایات کشور بر فیصله مجلس نمایندگان مبنی بر سلب صلاحیت نظارت بر ادارات محلی از سوی شوراهای ولایتی، اعضای شورای ولایتی میدان وردک نیز بر دروازه دفتر این شورا قفل زده و دست به اعتصاب کاری زدند. به گزارش صلصال نیوز، اعضای شورای ولایتی ولایت میدان وردک با بیان

در ادامه اعتراض اعضای شوراهای ولایتی ولایات کشور بر فیصله مجلس نمایندگان مبنی بر سلب صلاحیت نظارت بر ادارات محلی از سوی شوراهای ولایتی، اعضای شورای ولایتی میدان وردک نیز بر دروازه دفتر این شورا قفل زده و دست به اعتصاب کاری زدند.
به گزارش صلصال نیوز، اعضای شورای ولایتی ولایت میدان وردک با بیان این که نظارت بر فعالیت های حکومت حق ملت است، خواستار تغییر فیصله مجلس نمایندگان شدند.
شریف الله هوتک منشی موقت شورای ولایتی میدان وردک گفت که براساس فیصله مجلس نمایندگان، شوراهای ولایتی نباید بر فعالیت های ادارات ولایتی نظارت کنند درحالی که به عنوان نمایندگان مردم اعضای شوراهای ولایتی حق نظارت از فعالیت های ادارات محلی را دارند.
او اضافه کرد که این اعتصاب اعضای شورای ولایتی ولایت میدان وردک تا زمانی که تغییری در فیصله مجلس نمایندگان نیاید ادامه خواهد یافت.
وی افزود، نمایندگان مردم در شورای ولایتی میدان وردک از رئیس جمهور اشرف غنی می خواهند تا فیصله اخیر مجلس نمایندگان مبنی بر سلب صلاحیت نظارت از شوراهای ولایتی را توشیح نکند تا برای این مشکل یک راه حل قانونی را پیدا کند.
از سوی دیگر میرویس امیری معاون موقت شورای ولایتی میدان وردک پس از آنکه بر دروازه مقر شورای ولایتی میدان وردک قفل انداخته شد، گفت که اعتصاب اعضای شورای ولایتی میدان وردک تا زمانی که فیصله مجلس نمایندگان تغییر نکند ادامه می یابد.
وی همچنان بیان کرد که رئیس جمهور اشرف غنی می خواهد از فساد جلوگیری کند و برای رسیدن به این هدفش باید حق نظارت بر ادارات محلی را به شورای های ولایتی بدهد تا اعضای شورای های ولایتی به عنوان نمایندگان مردم نظارتی شفاف از فعالیت های ادارات محلی داشته باشد.
اعضای شورای ولایتی میدان وردک می گویند که گرفتن صلاحیت ها از شوراهای ولایتی به معنی سلب صلاحیت از مردم است و نظارت از فعالیت های حکومت حق ملت می باشد.
این در حالی است که فیصله مجلس نمایندگان مبنی بر سلب صلاحیت نظارت بر ادارات محلی از شوراهای ولایتی، واکنش های جدی اعضای شوراهای ولایتی ولایات را برانگیخته است. در پی این اعتراضات تاکنون اعضای شوراهای ولایتی در چندین ولایت کشور دست به اعتصاب کاری زده اند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.