کد خبر : 1171
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ حمل ۱۳۹۴ - ۸:۴۲

افزایش ۱۰۰ دالری بر تکس پرواز از حریم هوایی افغانستان

افزایش ۱۰۰ دالری بر تکس پرواز از حریم هوایی افغانستان

اداره مستقل هوانوردی ملکی افغانستان با نشر اعلامیه یی گفته است که بر تکس پروازهایی که از حریم هوایی افغانستان عبور می کنند ۱۰۰ دالر افزایش خواهد یافت. این اداره در خبرنامه اش گفته است که این افزایش در تکس پس از آن اکنون به مرحله اجرا گذشته می شود که شورای وزیران در یکی

اداره مستقل هوانوردی ملکی افغانستان با نشر اعلامیه یی گفته است که بر تکس پروازهایی که از حریم هوایی افغانستان عبور می کنند ۱۰۰ دالر افزایش خواهد یافت.
این اداره در خبرنامه اش گفته است که این افزایش در تکس پس از آن اکنون به مرحله اجرا گذشته می شود که شورای وزیران در یکی از جلسات اش طرح افزایش تکس بر پروازهای عبوری از حریم هوایی را تصویب کرد.
قرار است ۱۰۰ دالر بر تکس پروازهای عبوری از حریم هوایی کشور سر از تاریخ اول اپریل افزایش یابد. تاکنون هر هواپیمایی که از حریم هوایی افغانستان عبور می کرد موظف به پرداخت ۴۰۰ دالر تکس بود.
براساس این تغییرات تازه، تکس پروازهای عبوری که از حریم فضایی افغانستان صورت می گیرد؛ از ۴۰۰ صد دالر امریکایی به ۵۰۰ صد دالر امریکایی افزایش خواهد یافت.
اداره مستقل هوانوردی کشور در خبرنامه اش آورده است که هدف اساسی از پیشنهاد تغییر در مقرره حق الاجرات میدان های هوایی و تاسیسات هوانوردی، اتخاذ تدابیر مالی به هدف تامین منابع مالی پس از کاهش کمک های جامعه جهانی با افغانستان است.
تکس پروازهای عبوری بخش عمده ای از عواید اداره مستقل هوانوردی ملکی را تشکیل می دهد که سالانه میلیون ها دالر از این آدرس وارد خزانه دولت می شود.
روزانه تقربیاً بیش ۲۰۰ تا ۲۳۰ پرواز عبوری از حریم فضایی کشور به ثبت می رسد و این رقم در حال تغییر است. این در حالیست که از یک سال به این سو به دلیل افزایش خدمات بهتر ترانسپورت هوایی و هم چنان بیست و چهار ساعته شدن فعالیت میدان هوایی بین المللی حامد کرزی،‌ عواید مالی اداره مستقل هوانوردی ملکی تا ۲۵ درصد افزایش یافته است

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.