کد خبر : 1322
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ ثور ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۸

۴ تن از متهمان به قتل فرخنده محکوم به اعدام شدند

۴ تن از متهمان به قتل فرخنده محکوم به اعدام شدند

دادگاه ابتدایی حوزه سوم شهر کابل در جلسه امرور، چهار تن از عاملان اصلی قتل و سوختاندن جسد فرخنده را به اشد مجازات ” اعدام” محکوم کرد. زین العابدین، محمد یعقوب، محمد شریف و عبدالبشیر در قضیه قتل فرخنده و سوختانده جسد او، بر اساس ماده‌های قانون جزا و قانون منع خشونت علیه زنان از

دادگاه ابتدایی حوزه سوم شهر کابل در جلسه امرور، چهار تن از عاملان اصلی قتل و سوختاندن جسد فرخنده را به اشد مجازات ” اعدام” محکوم کرد.
زین العابدین، محمد یعقوب، محمد شریف و عبدالبشیر در قضیه قتل فرخنده و سوختانده جسد او، بر اساس ماده‌های قانون جزا و قانون منع خشونت علیه زنان از سوی دادگاه ابتدایی محکوم به اعدام شدند.
محمد شریف مشهور به شرف بغلانی، محمد یعقوب و عبدالبشیر افرادی هستند که با سنگ و چوب به سر و صورت فرخنده کوبیده و او را به قتل رساندند.
هم‌چنان زین العابدین مشهور به زین الدین خادم مسجد شاه دو شمشیره است که مردم را علیه فرخنده تحریک کرده بود.
قاضی صفی الله مجددی، رییس دادگاه ابتدایی کابل امروز فیصله هیات قضایی این دادگاه در مورد ۳۰ تن از متهمان غیرنظامی قتل فرخنده را اعلام کرد.
آقای مجددی همچنان ۸ تن دیگر را در پیوند به قتل و سوختاندن جسد فرخنده به ۱۶ سال حبس تنفیذی محکوم به مجازات کرد.
در همین حال ۱۸ متهم دیگر به دلیل عدم موجودیت دلایل الزام و شواهد در قتل فرخنده، از سوی دادگاه بی‌گناه شناخته شدند و حکم آزادی آنان صادر شد.
قاضی دادگاه گفت که فیصله امروز ابتدایی است و متهمان در دادگاه استیناف (تجدید نظر)، حق استنیاف خواهی دارند.
در جلسه امروز خانواده فرخنده نیز حضور داشتند. پدر و مادر فرخنده از دادگاه خواستند که در قضیه قتل دخترشان عدالت تامین شود.
آنان تاکید کردند، افرادی که فرخنده را به گونه بی رحمانه به قتل رساندند، مطابق قانون مجازات شوند.
رییس دادگاه همچنان گفت که در مورد ۱۹ پولیس به روز یک‌شنبه هفته آینده فیصله خود را اعلام خواهد کرد.
نوزده پولیس به شمول آمر حوزه دوم، آمر کشف و آمر اوپراسیون این حوزه در دو بخش عدم استفاده از صلاحیت وظیفه و غفلت وظیفوی در قضیه قتل فرخنده متهم هستند.
از سویی هم افرادی چون پهلوان، پاچا و محمد حسن دیگر عاملان اصلی قتل و سوختاندن فرخنده تا کنون فراری هستند و رییس دادگاه ابتدایی در جلسه امروز از ارگان‌های کشفی خواست تا این افراد را هر چه زودتر بازداشت کنند.
دادگاه ابتدایی کابل از شنبه هفته جاری تا دوشنبه در سه جلسه به پرونده قتل فرخنده رسیدگی کرد.
فرخنده ۲۷ ساله، در ۲۸ حوت سال گذشته از سوی مردان خشمگین در شاه دو شمشیره کابل به اتهام آتش زدن نسخه‌های قرآن با مشت، لگد و سنگ و چوب کشته شد و این مردان سپس جسد فرخنده را آتش زدند.
به دنبال آن، کمیسیون حقیقت یاب توظیف شده از سوی ریاست جمهوری، بعد از نه روز تحقیق فرخنده را بی‌گناه اعلام کرد و اعضای این کمیسیون گفتند که فرخنده قرآن را آتش نزده بود.
دادگاه ابتدایی رسیدگی به قتل فرخنده نیز اتهام آتش زدن قران از سوی فرخنده را رد کرد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.