کد خبر : 1442
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۴ جوزا ۱۳۹۴ - ۹:۳۷

جعل از نام وزارت دفاع؛ پیمان کاران برای تامین امنیت موسسات خارجی پول گرفتند

جعل از نام وزارت دفاع؛ پیمان کاران برای تامین امنیت موسسات خارجی پول گرفتند

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه یی از یک سوء استفاده بزرگ مالی با استفاده از نام این وزارت توسط شرکت های پیمان کار امنیتی پرده برداشته است. در این خبرنامه آمده است که موسسه ماین پاکی به نام “سترلاینگ” با پیمان کارانی برای تامین امنیت کارمندانش قرارداده بسته و تحت این قرارداد، پیمان کاران

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه یی از یک سوء استفاده بزرگ مالی با استفاده از نام این وزارت توسط شرکت های پیمان کار امنیتی پرده برداشته است.
در این خبرنامه آمده است که موسسه ماین پاکی به نام “سترلاینگ” با پیمان کارانی برای تامین امنیت کارمندانش قرارداده بسته و تحت این قرارداد، پیمان کاران پول های هنگفتی را با نام وزارت دفاع بدست می آورده است.
وزارت دفاع ملی بیان کرده است که بعد از حادثه کشته شدن هفده تن ماین پاک در ولایت هلمند، به دستور رئیس جمهور، تامین امنیت موسسات ماین پاکی به عهده نیروهای امنیتی گذاشته شد.
وزارت دفاع ملی ذریعه هدایت شماره ۳۳۸۰ تاریخ ۱۳ دلو ۱۳۹۳ به جزوتام های خویش هدایت داد که در تامین امنیت موسسه های ماین پاکی و عام المنفعه اقدام نمایند.
در خبرنامه ذکر شده است که وزارت دفاع ملی بعد از مدتی اطلاع دریافت نمود که چند تن پیمان کار با موسسه سترلاینگ قرار دادی را امضا نموده و ماهانه مبلغ هنگفت را بنام وزارت دفاع ملی از موسسه و خارجی ها بدست میاورد.
در خبرنامه مقدار پولی که این پیمان کاران از موسسه مذکور تحت نام وزارت دفاع بدست می آورده است چیزی ذکر نشده است.
با این حال وزارت دفاع ملی گفته است که پیمان کاران متقلب بازداشت و تحت توقیف و تحقیق وزارت دفاع ملی می باشد.
این در حالی است که چند ماه قبل نیز ریاست جمهوری از وجود فساد گسترده در قراردادهای مواد سوختی وزارت دفاع پرده برداشته و تمامی قراردادها را لغو نمود. گرچه رئیس جمهور اشرف غنی بعد از این افشاگری دستور تحقیقات گسترده را داد اما هنوز و با گذشت چند ماه از نتیجه تحقیقات خبری نیست.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.