کد خبر : 1648
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ سرطان ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۹

نامزد وزیر وزارت دفاع و سه مقام دیگر برای کسب رای اعتماد به پارلمان معرفی شدند

نامزد وزیر وزارت دفاع و سه مقام دیگر برای کسب رای اعتماد به پارلمان معرفی شدند

حکومت وحدت ملی پس از نه ماه، نامزد وزیر برای وزارت دفاع را برای کسب رای اعتماد به مجلس نمایندگان معرفی کرد. این مقام حکومت وحدت ملی همراه با سه مقام دیگر صبح امروز توسط سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری به اعضای مجلس نمایندگان معرفی شدند. سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور، انیسه رسولی

حکومت وحدت ملی پس از نه ماه، نامزد وزیر برای وزارت دفاع را برای کسب رای اعتماد به مجلس نمایندگان معرفی کرد.
این مقام حکومت وحدت ملی همراه با سه مقام دیگر صبح امروز توسط سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری به اعضای مجلس نمایندگان معرفی شدند.
سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور، انیسه رسولی و سید یوسف حلیم را به عنوان نامزد عضویت در شورای رهبری دادگاه عالی، خلیل صدیق را به حیث نامزد ریاست بانک مرکزی و معصوم ستانکزی را به عنوان نامزد وزارت دفاع در جلسه عمومی روز چهار شنبه به نمایندگان معرفی کرد.
قرار بود معصوم ستانکزی هفته پیش از مجلس نمایندگان رای اعتماد بگیرد ولی به دلیل حمله طالبان بر ساختمان پارلمان این برنامه به تعویق افتاد. قرار است نمایندگان پارلمان روز شنبه آینده به چهار تن از مقام‌های حکومت و اعضای شورای رهبری دادگاه عالی رای اعتماد دهند.
معرفی انیسه رسولی در کادر رهبری دادگاه عالی واکنش های گوناگونی داشته است. معرفی این زن توسط رئیس جمهور به شورای رهبری دادگاه عالی استقبال زنان و نهادهای جامعه مدنی را در قبال داشت اما شماری نیز با این مسئله سر مخالفت گرفتند.
خانم رسولی ۴۸ سال سن دارد و متولد ولایت پروان در شمال کابل است. او مکتب را در شهر کابل خوانده و در سال ۱۳۶۶ لیسانس خود را از دانشگاه کابل گرفته و در سال ۱۳۹۳ از دانشگاه آزاد اسلامی ایران مدرک ماستری خود را در رشته جرم شناسی دریافت کرده است.خانم رسولی ۴۸ سال سن دارد و متولد ولایت پروان در شمال کابل است. او مکتب را در شهر کابل خوانده و در سال ۱۳۶۶ لیسانس خود را از دانشگاه کابل گرفته و در سال ۱۳۹۳ از دانشگاه آزاد اسلامی ایران مدرک ماستری خود را در رشته جرم شناسی دریافت کرده است.
اگر انیسه رسولی از سد اعضای مجلس نمایندگان بگذرد و رای اعتماد این اعضا را بدست آورد، برای اولین بار در تاریخ کشور یک زن عضویت شورای رهبری دادگاه عالی افغانستان را بدست می آورد.
انیسه رسولی پیش از این ریاست نجمن قضات زن افغانستان و ریاست دادگاه کودکان کابل را به عهده داشته است.
با این حال اما سرور دانش در مراسم معرفی این چهار مقام حکومت و دادگاه عالی از اعضای مجلس نمایندگان خواست تا در زودترین فرصت ممکن به این چهارتن رای اعتماد دهند.
وی با اشاره به افزایش ناامنی های اخیر در کشور بیان کرد که دادن رای اعتماد به نامزد وزیر دفاع باعث خواهد شد تا نیروهای دفاعی کشور بتوانند در سایه رهبری وزیر خود مسئولیت خود را به بهترین وجه ادا نمایند.
در همین حال سرور دانش گفت افغانستان در شرایط دشواری قرار دارد. او افزود که این روزها مردم و نیروهای دولتی به دلیل جنگ و ناامنی قربانی می‌دهند و باید هرچه زودتر سرنوشت ادارات دولتی مشخص شود.
قابل ذکر است که اگر روز شنبه معصوم استانکزی رای اعتماد اعضای مجلس نمایندگان را کسب نماید، پس از نه ماه از تشکیل حکومت وحدت ملی، کابینه این حکومت تکمیل خواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.