کد خبر : 1749
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۴ سرطان ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۶

حکمتیار با داعش یکجا علیه طالبان می جنگد!

حکمتیار با داعش یکجا علیه طالبان می جنگد!

حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار اعلان کرده است که این گروه در نبرد طالبان با داعشی ها در افغانستان، از جنگجویان داعش حمایت خواهد کرد و علیه طالبان خواهد جنگید. در بیانیه یی که از زبان گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در وب سایت رسمی این حزب منتشر شده آمده است که در صورت

حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار اعلان کرده است که این گروه در نبرد طالبان با داعشی ها در افغانستان، از جنگجویان داعش حمایت خواهد کرد و علیه طالبان خواهد جنگید.
در بیانیه یی که از زبان گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در وب سایت رسمی این حزب منتشر شده آمده است که در صورت وقوع هرگونه درگیری میان طالبان و آنعده از جنگجویان سابق طالبان که اکنون با داعش یکجا شده اند، افراد مسلح وابسته به این حزب از داعش حمایت خواهد کرد.
حکمتیار گفته است که تاکنون دولت افغانستان با طالبان درگیر بود و حزب اسلامی در این درگیری مداخله یی نداشت و هیچ یک از طرفین را حمایت نکرد. حزب اسلامی تنها به شرطی از طالبان تاکنون حمایت می کرد که طالبان با جنگجویان حزب اسلامی کاری نداشته باشند.
وی اما بیان کرد که تازگی درگیری هایی میان طالبان امارت اسلامی و طالبانی که از این گروه جدا شده و به داعش پیوسته اند صورت گرفته است که حزب اسلامی از طالبان طرفدار داعش حمایت می کند.
گلبدین حکمتیار در این پیامش گفته است: “کمونیست ها، شورای نظار و طالبان، حزب اسلامی را دشمن درجه اول شان می بینند و علیه مجاهدین حزب اسلامی فعالیت می کنند. تاکنون طالبان با کمونیست ها و شورای نظار می جنگید و حزب اسلامی در این جنگ طرفدار هیچ یک نبود. در این اواخر اما درگیری هایی میان طالبان امارت اسلامی و آنعده جنگجویان طالبان که از امارت اسلامی جدا شده و به دولت اسلامی (داعش) پیوسته اند صورت گرفته است. چون طالبان امارت اسلامی دشمنان قسم خورده حزب اسلامی هستند و آنعده طالبان طرفدار دولت اسلامی (داعش) مخالف راهبرد طالبان می باشند، بناً حزب اسلامی در این درگیری ها از دولت اسلامی (داعش) حمایت می کند.”
اشاره گلبدین حکمتیار از “کمونیست ها” بر دولت افغانستان بوده و شورای نظار نیز حزب جمعیت اسلامی افغانستان می باشد.
گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در حالی حمایت خویش را از جنگجویان داعش در افغانستان اعلان می کند که در این اواخر فعالیت جنگجویان تحت پرچم داعش در افغانستان افزایش یافته است.
افزایش فعالیت داعش در افغانستان ظاهراً باعث نگرانی طالبان و دولت افغانستان شده است. در بعضی مناطق طالبان با جنگجویان داعش در افغانستان درگیر شده اند و دو طرف تلفاتی نیز داده اند.
پس از گسترش این درگیری ها میان طالبان و جنگجویان داعش در افغانستان، گروه طالبان دو هفته پیش نامه سرگشاده ای عنوانی ابوبکر البغدادی، فرستاد و از وی خواست که جلو “تعدد صفوف مجاهدین” را بگیرد و افغانستان را به طالبان بگذارد.
دولت افغانستان نیز پس از افزایش نگرانی ها از فعالیت داعش در کشور، استراتیژی واحد مبارزه علیه این گروه را به میان آورد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.