کد خبر : 1763
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ سرطان ۱۳۹۴ - ۸:۵۷

ابرهای تیره "بخش ۶"

ابرهای تیره "بخش ۶"

داود رهجو در آن زمان مسوولیت گارنیزیون شهر مزار شریف را علم خان آزادی یکتن از فراماندهان جهادی جمعیت به عهده داشت وی همچنان شانه به شانه مردم حرکت میکرد و از این حرکت خود جوش مردمی حمایت خود را اعلام کرد. دوکانها بسته بود شهر کاملن سکوت داشت، فکر میکردی که حادثه ی در

داود رهجو

در آن زمان مسوولیت گارنیزیون شهر مزار شریف را علم خان آزادی یکتن از فراماندهان جهادی جمعیت به عهده داشت وی همچنان شانه به شانه مردم حرکت میکرد و از این حرکت خود جوش مردمی حمایت خود را اعلام کرد.
دوکانها بسته بود شهر کاملن سکوت داشت، فکر میکردی که حادثه ی در راه است.
جمعیت خودجوش مردم به سوی قرارگاه های نظامی رفتند و نظامیان هر تنظیم را از قرارگاه هایشان بیرون کردند و برایشان فهماندند که باید در خطوط اول جبهه بجنگند نه در میان خانه های مردم.
حرکت مردم به سوی مزار هوتل مکانیکه استاد محقق در آن وزارت داخله را رهبری میکرد در حرکت شدند. در آنجا نیز نظامیان یا فرار کردند و یا هم بدون جنگ افزار در دروازه های این وزارت به منظور حفاظت از وزارت نشسته بودند.
در چند قدمی آن قرارگاه جمعیت اسلامی موقعیت داشت، آنجا نیز نظامیان جنگ افزار های زیادی را جابجا کرده بودند و مردم حرکت خود را همینگونه به سوی این قرارگاه نیز ادامه دادند. تظاهر کنندگان در چند متری این قرارگاه رسید که به واکنش تند نظامیان این قرارگاه مواجه شدند. نظامیان به سوی تظاهر کنندگان آتش کشودند و هفت تن را کشتند و بیش از ده تن دیگر در این رویداد زخم برداشتند. تظاهر کنندگان پراگنده شدند و بعد از مدتی آنها در روضه شریف بازهم جمع شدند و با انتقال اجساد جان باخته این رویداد به روی شانه هایشان از علم خان آزادی خواستند تا قاتلان را به آنها بسپارد.
علم خان آزادی حالا به چالش بزرگی مواجه شده است. او تا چندلحظه قبل دوشادوش مردم در حرکت بود و میگفت که از این حرکت مردمی حمایت میکند و نسبت به مردم تعهد دارد و چالش بزرگ که حالا وی را نگران کرده است تسلیم نمودن افرادیست که تظاهرکنندگان را آماج گلوله های گرم خود قرار دادند این افراد مربوط به حزب جمعیت اسلامی میشد و این حزب یکی از حامیان جناب علم خان آزادی بود.
مردم بازهم دست به راه پیمایی زدند و شعار مرگ بر تنظیم ها را سر میدادند از علم خان آزادی میخواستند تا قاتلان این رویداد را برای شان تسلیم نمایند.
هرچند آقای آزادی چندین بار تلاش کرد تا جمعیت مردم را به گونه ی پراگننده نماید ولی مردم همچنان در صف های بزرگ استادند و خواهان بازداشت عاملان قتل تظاهر کنندگان بودند.
روز به پایان رسید از بازداشت قاتلان خبری نبود . علم خان آزادی هربار در صحن روضه شریف میامد و برای مردم میگفت که تلاش دارد تا عاملان را بازداشت نماید وی دلیلی واضحی برای دستگیری فرد حمله کننده نداشت وتنها به بازداشت بزودی وی دیگران را قناعت می داد.

ادامه دارد…

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.