کد خبر : 1785
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ سرطان ۱۳۹۴ - ۴:۵۳

مجلس نمایندگان به تنها زن نامزد در عضویت دادگاه عالی رای اعتماد نداد

مجلس نمایندگان به تنها زن نامزد در عضویت دادگاه عالی رای اعتماد نداد

انيسه رسولى، براى عضويت در شوراى رهبری دادگاه عالی راى اعتماد مجلس نمایندگان را به دست نيآورد. در جلسه امروز مجلس نمایندگان ۱۹۳ تن حاضر بودند و نامزدان عضویت در دادگاه عالی، براى موفق شدن بايد ٩٧ راى به دست مى آوردند. در این میان اما انیسه رسولی با کسب ٨٨ راى موافق، ٨٣ راى

انيسه رسولى، براى عضويت در شوراى رهبری دادگاه عالی راى اعتماد مجلس نمایندگان را به دست نيآورد.
در جلسه امروز مجلس نمایندگان ۱۹۳ تن حاضر بودند و نامزدان عضویت در دادگاه عالی، براى موفق شدن بايد ٩٧ راى به دست مى آوردند.
در این میان اما انیسه رسولی با کسب ٨٨ راى موافق، ٨٣ راى مخالف، ٧ راى باطل و ١٤ راى سفيد، نتوانست اعتماد مجلس نمایندگان را به دست بياورد و از سوی این مجلس رد گردید.
رئیس جمهور اشرف غنی، انيسه رسولى و محمد يوسف حليم را براى عضويت در شوراى رهبری دادگاه عالی و خليل الله صديق را براى ریاست بانک مرکزی نامزد نموده بود و این افراد از سوی سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری برای کسب رای اعتماد به مجلس نمایندگان معرفی شده بود.
از جمله اين افراد، انيسه رسولى امروز پلان هاى خود را به مجلس نمایندگان ارايه کرد.
انيسه رسولى گفت که در صورت کسب راى اعتماد، دفاع از شايسته سالارى در تقرر و تبدیل قضات، تامين عدالت و تامين حقوق اساسى شهروندان، حمایت و حرمت­ گذاشتن از استقلاليت رای قاضی و جلوگيرى از مداخله و اعمال نفوذ ديگران در قضا، تلاش براى تحقق اصل برابری و مساوات در ساحات قضا و دفاع از حقوق منافع همه قضات و قضات زن از برنامه هاى او خواهد بود.
وى بر مبارزه با فساد ادارى تاکيد نموده علاوه نمود که قاضی در اجراات خود آزاد و صرف تابع حکم قانون می­باشد؛ استقلالیت قضایی مستلزم این امر است که قاضی باید شخص بی­طرف بوده و جز حکم قانون هیچ­نوع اعمال نفوذ دیگری بر وی تاثیر نداشته باشد.
وی افزود که به خاطر اعاده حقوق زنان و اطفال و دسترسی سهل آن­ها به محکمه برای ایجاد محاکم اختصاصی احوال شخصیه و محاکم اطفال در تمام ولایات کشور تلاش به خرج می­دهد.
این نخستین بار بود که یک زن برای عضویت در شورای رهبری دادگاه عالی کشور از سوی حکومت معرفی می شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.