کد خبر : 1782
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ سرطان ۱۳۹۴ - ۹:۳۳

ابرهای تیره "بخش ۷"

ابرهای تیره "بخش ۷"

داود رهجو شب شد و همه رفتند به خانه های خود. فردای آنروز جمعیت کوچکی از مردم کنار هم جمع شدند و اجتماعی را در روضه شریف شکل دادند. این اجتماع تنها توانست تنفر خود را از انسان های جنگ طلب ابراز کند. همه دلسرد شدند و به خانه های خود برگشتند و پرونده این

داود رهجو

شب شد و همه رفتند به خانه های خود. فردای آنروز جمعیت کوچکی از مردم کنار هم جمع شدند و اجتماعی را در روضه شریف شکل دادند. این اجتماع تنها توانست تنفر خود را از انسان های جنگ طلب ابراز کند.
همه دلسرد شدند و به خانه های خود برگشتند و پرونده این رویداد بدون دادخواهی و شناسایی افراد قاتل بسته شد.
رسانه های خارجی و داخلی این تظارهرات را پوشش خبری دادند اما نتوانستند جزییات بیشتری در مورد افراد شلیک کننده به نشر برسانند.
محاصره مزار شریف از سوی جنگجویان جنبش تنگ تر میشود و سرانجام درگیری میان نیروهای حزب وحدت به رهبری استاد محقق و تفنگداران جنبش به رهبری جنرال دوستم در ولسوالی دهدای آغاز میشود. در این درگیری کوتاه مدت در ولسوالی دهدادی جنگجویان جنرال دوستم به نیروهای حزب وحدت غلبه کرد و نقاطی را در ولسوالی دهدای و کود برق مزار شریف از نزد نیروهای وحدت بازپس می گیرند.
در این حال شماری از بزرگان و نمایندگان احزاب جهادی برای میانجگری تلاش ها را آغاز کردند و طرفین درگیر را بروی میز مذاکره فرا خواندند.
بعد از چندی در هوتل مزار که پایگاه اصلی فرماندهی استاد محقق است دعوت بزرگی شکل میگیرد و جنرال دوستم و رقبای نظامی اش نیز در این دعوت حضور میابند و باهم در همین نشست به توافق میرسند که باید شهر مزار شریف را همه به صورت مشترک در کنترول خود داشته باشند.
در زمانیکه بازی های سیاسی و نظامی در شمال مسیر مشخص نداشت و هر حزب و تنظیم میخواست به شکلی از این وضعیت منفعت بدست بیاورد گلبدین حکمتیار نیز از قطار پس نماند و حضورش را در بلخ پر رنگ ساخت.
وی پس از سقوط کابل بدست طالبان چند روزی پنهان بود ولی ناگهان هوادارانش وی را به ولایت بلخ دعوت کردند و آقای حکمتیار نیز بدون معطل کردن وقت به این دعوت پاسخ مثبت گفت و خود را در این ولایت رساند.
وی ولسوالی بلخ را پایگاه اصلی فرماندهی خود انتخاب کرد و رادیوی را که قبلن در چهارآسیاب کابل برای تبلیغات استفاده میکرد نیز باخود آورد و به این ولسوالی نصب و منتاژ کرد .
آمدن حکمتیار در بلخ تشویش بیشتری را در دلهای جا داد ، شماری از مردم ترس داشتند که حکمتیار حالا مزار شریف را نیز به ویرانه ی مبدل خواهد کرد و جنگ های میان تنظیمی باز دوباره اوج خواهد گرفت.
این نکته را حکمتیار نیز متوجه بود و بخاطر تغییر افکار مردم، وی روزی به دانشگاه بلخ رفت، سخنرانی کرد و به پرسشهای تند دانش آموزان به آرامی و خونسردی پاسخ داد. او همچنان در باره جنگ های کابل که از سوی دانش آموزان پرسیده شد به آرامی پاسخ داد و برای همه فهماند که قصد درگیری با هیچ گروهی را ندارد و کوشش میکند در امن ساختن کشور نقش مثبتی را ایفا کند.

ادامه دارد…

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.