کد خبر : 1774
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ سرطان ۱۳۹۴ - ۶:۰۵

طالبان: مذاکره کنندگان صلح در اسلام آباد را به رسمیت نمی شناسیم

طالبان: مذاکره کنندگان صلح در اسلام آباد را به رسمیت نمی شناسیم

طالبان می گوید که افرادی که در اسلام آباد به نمایندگی از این گروه در میز مذاکره با نمایندگان دولت افغانستان نشسته اند، از سوی این گروه رسمیت ندارند و مذاکرات بین طرفین نیز از سوی گروه طالبان به رسمیت شناخته نمی شود. خبرگزاری صلصال نیوز در گفتگویی که با یکی از نمایندگان طالبان در

طالبان می گوید که افرادی که در اسلام آباد به نمایندگی از این گروه در میز مذاکره با نمایندگان دولت افغانستان نشسته اند، از سوی این گروه رسمیت ندارند و مذاکرات بین طرفین نیز از سوی گروه طالبان به رسمیت شناخته نمی شود.
خبرگزاری صلصال نیوز در گفتگویی که با یکی از نمایندگان طالبان در دفتر این گروه در قطر داشت از وی در مورد روند مذاکرات جاری میان نمایندگان دولت افغانستان و طالبان در اسلام آباد پرسید.
این نماینده طالبان در دفتر سیاسی این گروه در قطر بیان کرده است که افرادی که به نمایندگی از طالبان در اسلام آباد به مذاکره نشسته اند، اجازه و رسمیت چنین گفتگوهایی را ندارند و لذا هرگونه گفتگویی که در این نشست و فیصله یی که در آن می شود نیز برای طالبان قابل قبول نیست.
او همچنان گفت که افرادی که اکنون به نمایندگی از طالبان در اسلام آباد به میز مذاکره حاضر شده اند، طالبانی هستند که از سوی سازمان استخبارات پاکستان اختطاف و مجبور به این کار شده اند.
این نماینده طالبان در دفتر سیاسی این گروه در قطر به صلصال نیوز همچنان گفته است که طالبان تلاش هایش را برای دست یافتن به صلح ادامه می دهد اما روندی که تحت نام مذاکرات صلح و به رهبری پاکستان جریان دارد، به جای حل مشکلات و دست یافتن به صلح، مشکلات را افزایش خواهد داد.

نماینده طالبان در دفتر سیاسی این گروه در قطر: “افرادی که اکنون به نمایندگی از طالبان در اسلام آباد به میز مذاکره حاضر شده اند، طالبانی هستند که از سوی سازمان استخبارات پاکستان اختطاف و مجبور به این کار شده اند. اینها نمایندگی از طالبان نمی کنند.”

وی در پاسخ به این سوال که چرا سازمان استخبارات پاکستان دست به اختطاف این افراد از گروه طالبان زده و آنها را مجبور به نشستن به پای میز مذاکرات صلح با نمایندگان دولت افغانستان کرده است گفت که دولت پاکستان تحت فشارها دست به این کار زده تا با آماده ساختن چنین گفتگوهای نمایشی صلح، خود را از انتقادات هم پیمانان غربی اش برهاند.
این نماینده طالبان از دفتر سیاسی این گروه در قطر در حالی روند مذاکرات صلح در اسلام آباد را نمایشی دانسته و آنرا فاقد رسمیت از سوی طالبان می خواند که دو هفته قبل طالبان با نشر بیانیه یی اعلان کرد که تنها نمایندگان این گروه در دفتر سیاسی شان در قطر صلاحیت مذاکره و حضور در نشست های سیاسی را دارند.
در این اعلامیه طالبان که از سوی شورای رهبری این گروه منتشر شده آمده است: “این هم واضح است که امارت اسلامی برای پیش برد امور سیاسی، تشکیلاتی به نام دفتر سیاسی دارد که تمام مسئولیت سیاست داخلی و خارجی مربوط به امارت اسلامی به آن سپرده شده است. از روزی که دفتر سیاسی تاسیس شده است تا کنون دیگر هیچ کسی این صلاحیت را ندارد که بدون کسب اجازه از مقام رهبری امارت اسلامی و یا از دفتر سیاسی امارت اسلامی، به نمایندگی از امارت اسلامی، با کدام کسی در مورد امور سیاسی امارت اسلامی دید و بازدید و گفتگو کند و اگر چنین چیزی صورت گرفته و یا هم بعد از این صورت گیرد، این یک تصرف شخصی بوده که به هیچ صورت از امارت اسلامی نمایندگی کرده نمی تواند.”
این در حالی است که دولت افغانستان روز گذشته اعلان کرد که یک هیئت از شورای عالی صلح جهت مذاکره با نمایندگان طالبان به پاکستان رفته است. رئیس جمهور اشرف غنی نیز بعد از ظهر روز گذشته در جمع آگاهان مسایل سیاسی و مسوولین رسانه ها آغاز روند مذاکرات مستقیم دولت افغانستان و طالبان در اسلام آباد را تایید کرده و گفت که دولت افغانستان از موضع قوی با طالبان به مذاکره نشسته است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.