کد خبر : 1818
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ سرطان ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲

ابرهای تیره "بخش ۹"

ابرهای تیره "بخش ۹"

داود رهجو آمدن نیروهای سه هزار نفری حزب وحدت در مزار شریف هواپیماهای طالبان و احتمالن در همان زمان گفته میشد هواپیماهای پاکستانی است شهر مزار شریف را بمباردمان میکردند. بمب ها هدف مشخص نداشتند همه آنها شهر و خانه های مردم را هدف قرار میدادند. بیمارستان شهر مزار شریف بدون امکانات طبی بود و

داود رهجو

آمدن نیروهای سه هزار نفری حزب وحدت در مزار شریف

هواپیماهای طالبان و احتمالن در همان زمان گفته میشد هواپیماهای پاکستانی است شهر مزار شریف را بمباردمان میکردند. بمب ها هدف مشخص نداشتند همه آنها شهر و خانه های مردم را هدف قرار میدادند.
بیمارستان شهر مزار شریف بدون امکانات طبی بود و اکثر داکتران، این شهر را ترک کرده بودند.
مزار شریف انتظار نیروهای تازه نفس در جنگ را داشت و مردم نیز چشم امید به این نیروها دوخته بود. سرانجام سه هزار نفر از نیروهای تازه نفس حزب وحدت شاخه مزاری از بامیان از راه ولسوالی شولگره به شهر مزار شریف رسید.
رسیدن این نیروها اندکی به دلگرمی مردم افزود و امید مردم نسبت به تحکیم نیروها مقاومت در برابر طالبان در مزار شریف بیشتر شد. و اما نیروهای تازه نفس سه هزار نفری چگونه افرادی بودند و از کجا و روی چه انگیزه ی داخل شهر مزار شریف شده بودند؟
بیشتر این تفنگ داران، جوانان و نوجوانانی بودند که از روستاهای بامیان و اطراف آن بخاطر مقاومت در برابر طالبان بسیج شده و در شهر مزار شریف اعزام شدند . در آن زمان جنگ در برابر پول نبود بلکه بحث اساسی، یکی مقاومت در برابر طالبان و دیگری تلاش برای گرفتن غنیمت در جریان جنگ از همدیگر بود.
محاصره و درگیری روزمره جز عادت مردم این شهر شده بود. صدای جنگ افزار های سنگین در هرگوشه شهر شنیده میشد . اصابت مرمی های سنگین و تخریب خانه ها و منازل مسکونی با شدت گرفتن جنگ بیشتر میشد. هردو طرف محل و مکان جنگ را آماج قرار نمیدادند بلکه مهم شلیک گلوله های سلاح های سنگین و سبک شان بود که باید از هر نقطه شهر صورت میگرفت.
ترس همه جا را فرا گرفته بود وحالا در شهر نیروهای تازه وارد از بامیان داخل شده بودند، نیروهایی که اکثراً جوانان بی سواد و بزرگ شده در جنگ.
نیروهای که با موهای ژولیده و بلند، پاهای برهنه و لباس های محلی باچه های تنبان بالا و دامنهای دراز .
نیروهای که حالا نارنجک ها را به موهای خود بسته اند و برای شهرنشینان مزار شریف نشان میدهند که از روحیه بالای جنگی برخوردار اند.
این افراد حالا در داخل شهر همچنان حاکم اند. آنها با نگاه های وحشتناک جاده ها را قدم میزدند. شماری از شهروندان را حین خریداری اجناس مورد نیاز، مورد ضرب و شتم قرار میدادند.
مردمان این شهر حالا دو خطر را احساس کرده اند یکی دزدی رویاروی و تجاوز جنسی دختران و پسرانشان توسط نیروهای حاکم در شهر و دیگری شدت حملات طالبان در شهر مزارشریف و امکان سقوط شهر.
آنهایکه پول داشتند و امکانات فرار را مساعد کرده بودند شهر را ترک کردند. خانه های خالی آنها حالا بدون تجهیزات و مال بود پس از این که شماری از مردم خانه هایشان را ترک کردند، نیروهای بامیان منازل مسکونی را به قرارگاه های نظامی مبدل کردند و اموال آنها را به غارت بردند.
شب هنگام بیشتر خانه ها توسط تفنگ داران به سرقت میرفت و دختران جوان مورد تجاوز جنسی این افراد قرار میگرفت.
ادامه دارد…

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.