کد خبر : 1809
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ سرطان ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۳

حافظ سعید رهبر داعش در افغانستان کشته شد

حافظ سعید رهبر داعش در افغانستان کشته شد

حافظ سعید فردی که رهبری جنگجویان داعش در کشور را به عهده داشت همراه با ۳۰ تن از همراهانش در یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین در ننگرهار کشته شدند. مقامات در ریاست عمومی امنیت ملی کشور خبر کشته شدن حافظ سعید را تایید کرده اند. هنوز از جزییات بیشتر در مورد این حمله هوایی که

حافظ سعید فردی که رهبری جنگجویان داعش در کشور را به عهده داشت همراه با ۳۰ تن از همراهانش در یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین در ننگرهار کشته شدند.
مقامات در ریاست عمومی امنیت ملی کشور خبر کشته شدن حافظ سعید را تایید کرده اند.
هنوز از جزییات بیشتر در مورد این حمله هوایی که منجر به کشته شدن حافظ سعید رهبر داعش در افغانستان و پاکستان گردیده، در دست نیست.
گفته می شود که این حمله هوایی شب گذشته در منطقه تختو ولسوالی آچین ولایت ننگرهار زمانی که حافظ سعید و سایر جنگجویان بلندپایه این گروه در خانه یی گردهم آمده بودند، صورت گرفته است.
ریاست امنیت ملی همچنان می گوید هماهنگی موثر اطلاعاتی بین نیروهای امنیتی افغان و نیروهای بین المللی برای نابودی افراد داعش؛ از دلایل اصلی موفقیت حملات اخیر بر مواضع داعش در کشور است.
حافظ سعید نزدیک به ۹ ماه قبل با ابوبکر البغدادی رهبر داعش بیعت نموده و بغدادی وی را امیر ولایت خراسان اعلان نمود. خراسان نامی است که داعش بر افغانستان و پاکستان داده است.
قبال ذکر است که در این اواخر حملات هوایی امریکایی بر مواضع داعش در کشور افزایش یافته است. طی یک هفته گذشته و در نتیجه حملات هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی بر مواضع داعش در ننگرهار بیش از ۱۰۰ تن از جنگجویان داعش در کشور کشته شده اند.
همچنان دو روز قبل امنیت ملی کشور با نشر خبرنامه یی از کشته شدن جهانیار فرد شماره دوم داعش در افغانستان همراه با گل زمان از فرماندهان بلندپایه این گروه و شاهدالله شاهد دیگر عضو برجسته داعش در کشور خبر داد. این افراد نیز در نتیجه حملات هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی در ننگرهار کشته شدند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.