کد خبر : 1996
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ اسد ۱۳۹۴ - ۷:۴۴

ابرهای تیره "بخش ۱۷"

ابرهای تیره "بخش ۱۷"

داود رهجو تسلیم دهی اجساد دیپلومات های ایرانی توسط مولوی عبدالمنان نیازی سرانجام روز تسلیم دهی اجساد فرا رسید. عبدالمنان نیازی که بیشتر خودش راننده گی میکرد موترش را به سمت میدان هوایی شهر مزار شریف راند . در دفتر کار رییس میدان هوایی مزار شریف شماری از شهروندان خارجی افرادی از کشورهای عرب و

داود رهجو

تسلیم دهی اجساد دیپلومات های ایرانی توسط مولوی عبدالمنان نیازی

سرانجام روز تسلیم دهی اجساد فرا رسید. عبدالمنان نیازی که بیشتر خودش راننده گی میکرد موترش را به سمت میدان هوایی شهر مزار شریف راند . در دفتر کار رییس میدان هوایی مزار شریف شماری از شهروندان خارجی افرادی از کشورهای عرب و پاکستان نیز حضور داشتند. آنها مسلح بودند و هم مانند طالبان لباس ملکی به تن داشتند زمانیکه مولوی نیازی در مورد تسلیم دهی اجساد دیپلومات ها برای ایرانی ها سخن گفت هریک از آنها واکنش تندی نسبت به این تصمیم نیازی نشان دادند هرکدام تلاش میکردند تا افراد و هواپیمایی که قرار بود چند لحظه بعد به شهر مزار شریف فرود بیاید را بازداشت و یاهم به قتل برسانند. مولوی نیازی مانع شد و با خشونت آنها را مورد سرزنش قرار داد .
اجساد در تابوت ها جاسازی شده بود و در اطراف تابوت پیامی نوشته شده بود ( تحفه مردم افغانستان به ملت ایران) و دلیل این نوشته هم واکنش طالبان در برابر کمک های نظامی ایران به مخالفین طالبان بود.
دولت ایران در روز های مقاومت در برابر طالبان در مزار شریف صدها میل جنگ افزارهای سبک و سنگین همراه با مهمات را در این شهر از طریق هوا ارسال کرده بود ، و بیشتر این بسته های کمک شده بااین پیام مردم ایران ارسال شده بود (کمک ملت ایران برای مردم افغانستان) و طالبان با دادن یازده جسد خواست واکنش شان را اینگونه به دولت ایران نشان بدهند .
سرانجام هواپیمای سلیب سرخ ایران نشست کرد و اجساد یازده دپلومات را با خود بردند . چهره های اجساد دقیقن شناخته نمیشدند صورت آنها ها کاملن از بین رفته بود و تنها نشانی های که آنها در بدن شان داشتند برای شناسایی آنها طالبان را کمک کرد .
دو روز بعد دولت ایران اعلام کردند که از مجموع یازده دپلومات و خبرنگار تنها اجساد نو تن دقیق است و حالا باید طالبان در تلاش پیدا کردن دو جسد دیگر نیز باشند .
ناصر ريگی، سرپرست سرقنسولگری ، محمد ناصر ناصری، کارشناس امور فرهنگی، نورالله نوروزی، کارشناس امور اقتصادی،رشيد پارياو فلاح، کارشناس امور قنسولی ، مجيد نوری نيارکی، محاسب ، کريم حيدريان، کارشناس امور قنسولی، محمد علی قياسی، کارشناس امور قنسولی، حيدر علی باقری، مدير تدارکات و مدير داخلی ، محمود صارمی، مسئول دفتر خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران افرادی بودند که جسد هایشان حالا شناسای شده بود
و اما پس از گذشت چند روزی ایران اعلام کرد که دوتن ازدپلومات های ایرانی در مزار شریف توسط همسایه های این قنسولگری نجات داده شده و آنها به ایران رسیده اند .
حالا زمان انتقام گیری های قومی و نژادی در شهر مزار شریف آغاز شد.

ادامه دارد…

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.