کد خبر : 2059
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۱ اسد ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۳

حزب همبستگی ملی: در عزای قاتل مردم نشستن محکوم است!

حزب همبستگی ملی: در عزای قاتل مردم نشستن محکوم است!

حزب همبستگی ملی افغانستان امروز با برگزاری گردهمایی ضمن ابراز نگرانی اش از روند جاری مذاکرات صلح با طالبان، عملکرد کسانی را که پس از مرگ ملاعمر رهبر طالبان برای وی مراسم فاتحه و عزاداری گرفتند، محکوم نمود. ده ها تن از اعضای این حزب که روز یکشنبه در کابل گردهم آمده بودند، طالبان را

حزب همبستگی ملی افغانستان امروز با برگزاری گردهمایی ضمن ابراز نگرانی اش از روند جاری مذاکرات صلح با طالبان، عملکرد کسانی را که پس از مرگ ملاعمر رهبر طالبان برای وی مراسم فاتحه و عزاداری گرفتند، محکوم نمود.
ده ها تن از اعضای این حزب که روز یکشنبه در کابل گردهم آمده بودند، طالبان را افراد دست نشانده امریکا و پاکستان خوانده گفتند که این کشورها طالبان را برای برآورده ساختن اهداف شان در منطقه استفاده می کنند.
همچنان تظاهرات کنندگان با سر دادن شعارهایی مخالفت شان را با گفتگو و معامله با طالبان اعلان نموده و گفتند که هر گونه معامله با قاتلان خون مردم خیانت مردم اغانستان است.
این مظاهره کنندگان می گویند که ملا عمر یک جنایتکار بود و باید رهبران دیگر این گروه که در حال حاضر زنده هستند، دادخواهی و محاکمه شوند.
آنها پلاکارد های را که روی آن شعارهای برضد طالبان و ملا عمر نوشته شده بود، حمل می کردند.
در یکی از این پلا کاردها نوشته شده بود: “تنها به خاطر نابودی صلصال و شهمامه، ملا عمر و شرکای جرمی اش، هزار بار باید محاکمه شوند.”
انها طالبان را مزدور، جاهل و افراد بی اراده خواندند و تصاویری از حوادث دهه هفتاد که در زمان حاکمیت رژیم طالبان رخ داده بود را نیز با خود حمل می کردند.معترضان صحنه کشتن زرمینه در چمن حضوری را بازسازی کردند، این حادثه یکی از مشهورترین قتل های است که طالبان در زمان حاکمیت شان در افغانستان در ملاعام انجام دادند
معترضان از سیاست های دولت نیز در برابر گروه طالبان انتقاد کردند و از دولت خواستند که گفتگوهای صلح با این گروه را متوقف کند.
سیلی غفار سخنگوی حزب همبستگی در حاشیه این تظاهرات پروسه صلح و وابستگی آنرا به پاکستان، خیانت خوانده گفت که مردم باید برای بدست آوردن حقوق شان به پا خیزند.
وی بیان کرد:”ما جمع شدیم تا جنایات چندین دهه آدم خور های طالبی را تقبیح کنیم و در عین زمان سه روز عزاداری که اینها اعلام کرده و بازی های نیرنگی به نام پروسه صلح را که به راه انداخته اند را تقبیح می کنیم و اصلاً می گویم که این امیدوار کننده و امید بخش برای مردم افغانستان نیست.”
خانم غفار حکومت فعلی را یک حکومت فاسد نامیده و افزود که امریکا می خواهد طالبان را زیر نام میانه رو و طالبان مدرن در حکومت کنونی دخیل ساخته اهداف خودش را در منطقه برآروده سازد.
به گفته وی، هیچ فرقی میان طالب و گروه دولت اسلامی یا داعش وجود ندارد و امریکا به رهبری پاکستان هر دوی این گروه ها را حمایت می کند و اکنون تلاش جریان دارد تا بیرق سفید طالبان به بیرق سیاه دولت اسلامی مبدل شود.
اینگردهمایی در حالی برگزار شد که یک روز قبل شماری از علما و اعضای شورای عالی صلح مراسم عزداری و فاتحه خوانی بخاطر مرگ ملامحمد عمر رهبر طالبان برگزار کرده بودند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.