کد خبر : 2181
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ اسد ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۱

ابرهای تیره "بخش ۲۹"

ابرهای تیره "بخش ۲۹"

داود رهجو گروگان گیری خانواده ها از سوی طالبان پاکستانی درگیری همچنان ادامه داشت و نیروهای ائتلاف جهانی نیز در کنار رزمندگان شمال این جنگ را رهبری و نظارت میکردند. نیروهای اتحاد شمال خود را در منازل که باشندگان آن از سوی طالبان به گروگان گرفته شده بود رساندند و به همکاری باشنده گان همان

داود رهجو

گروگان گیری خانواده ها از سوی طالبان پاکستانی

درگیری همچنان ادامه داشت و نیروهای ائتلاف جهانی نیز در کنار رزمندگان شمال این جنگ را رهبری و نظارت میکردند.
نیروهای اتحاد شمال خود را در منازل که باشندگان آن از سوی طالبان به گروگان گرفته شده بود رساندند و به همکاری باشنده گان همان منازل قضیه گروگان گیری را نیز خاتمه دادند و طالبان در آنجا نیز از پا درامد .
اما در داخل ساختمان لیسه سلطان رضیه مقاومت همچنان ادامه داشت و طالبان نمیخواستند خود را تسلیم نیروهای ائتلاف کنند. جنگنده های هوایی نیروهای اییتلاف به پرواز درآمد و با شلیک نخستین موشک در این ساختمان به درگیری نقطه پایان بخشد و طالبان همه در آن مکان کشته شدند.
هر گوشه این محله را که بنام بندر تاشقرغان نیز یاد میشود مشاهده میکردید جسد طالبی را میدیدی که با ریش زرد و شمشیر بدست شکار گلوله های نیروهای مخالف طالبان شده و به خاک افتیده .کمیته صلیب سرخ با امکانات دست داشته در همان زمان توانست در اندک ترین زمان تمام اجساد را از شهر جمع آوری وبه مکان دیگری انتقال بدهد.
وضعیت مالی مردم در آن زمان خیلی ها بد بود و شماری هم بودند که توانایی یافتن غذای سه وقت شان را نداشتند . ولی این چالش را بسته های غذایی اییتلاف که معمولن از طرف شب از هوا پرتاب میشد حل ساخته بود . هواپیما های نیروهای اییتلاف به رهبری امریکا شبانه بسته های بزرگ از مواد غذایی پخته شده را از هوا به شهر مزار شریف رها میکردند و هزاران خانواده گرسنه از همان مواد استفاده میکردند .

و اما در جبهات شمالشرق چی میگذرد؟

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.