کد خبر : 2221
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ اسد ۱۳۹۴ - ۹:۴۰

کابینه تصویب کرد؛ روزهای جمعه و شنبه رخصتی رسمی هفته وار می شوند!

کابینه تصویب کرد؛ روزهای جمعه و شنبه رخصتی رسمی هفته وار می شوند!

جلسه کابینه به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهور،طرح رخصتی هفته وار روز جمعه وشنبه در تمام ولایات افغانستان را مورد بحث قرار داده و آنرا مورد تائید قرار داد. در خبرنامه منتشره دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری، آمده است که جلسه هفته وار کابینه دولت بعد ازظهر روز پنجشنبه ، با اشتراک مسوولین امور،

جلسه کابینه به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهور،طرح رخصتی هفته وار روز جمعه وشنبه در تمام ولایات افغانستان را مورد بحث قرار داده و آنرا مورد تائید قرار داد.
در خبرنامه منتشره دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری، آمده است که جلسه هفته وار کابینه دولت بعد ازظهر روز پنجشنبه ، با اشتراک مسوولین امور، تدویر یافت.
به اساس این خبر نامه، در جلسه کابینه وزیر کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین پیشنهاد آن وزارت را در مورد طرح دو روز رخصتی (جمعه و شنبه) در هفته پیشکش نمود.
منبع افزود که در طرح  ارائه شده از سوی این وزارت گفته شده که این طرح به اساس تعامل موجود در برخی  کشور های اسلامی چون عربستان سعودی، امارات متحده عربی ، قطر، مراکش، مصر و بنگله دیش و با در نظر داشت صرفه جويی در مصارف دولتی، جلوگیری از آلوده گی هوا و تراکم بیش از حد باشندگان در موقع ازدحام ترافیک ترتیب شده است.
خبرنامه حاکیست که جلسه  کابینه پس از بحث همه جانبه طرح متذکره را در پرنسیپ مورد تائید قرار داده، وزارت های کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین، مالیه و عدلیه را موظف نمود تا با در نظر داشت مشخص نمودن ادامه کار بخش های خدمات اساسی در روز شنبه، طرح جامعی را مبنی بر تعدیل قانون کار طی فرمان تقنینی رئیس جمهور آماده سازند.
همچنان در همین رابطه به وزارت امور داخله وظیفه سپرد تا طرح مشخصی را در رابطه به جلوگیری از ازدحام ترافیک در شهر کابل ترتیب و به جلسات بعدی کابینه ارایه نماید.
خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری حاکیست که دراین جلسه کابینه همچنان طرح تعدیل و افزونی  در ماده پنجم قانون تنظیم سرپرستی وزارت ها و ادارات که طی دو ماده ترتیب گردیده ، توسط وزیر عدلیه به جلسه ارائه گردید که مورد تائید کابینه قرار گرفت.
منبع می افزاید که در ادامه جلسه کابینه، وزیر مالیه  پیشنهاد ادامه فعالیت اقتصادی “نوی کابل بانک” را که در دو گزینه ترتیب گردیده بود، به جلسه ارایه نمود.
به اساس این خبرنامه، وزیر مالیه به جلسه گزارش داد که آن وزارت برای  خصوصی سازی کابل بانک دو مرتبه اقدام نموده ولی هردو مرتبه بنا بردلایلی این کار صورت نگرفته است.
منبع همچنان می افزاید که کابینه ،طرح پیشنهادی سیستم باز رقابتی وزارت مالیه را مبنی بر خصوصی سازی کابل بانک مورد تصویب قرار داد.
خبرنامه می افزاید که در این جلسه کابینه  طرح قانون موسسات تحصیلات عالی نظامی که از سوی وزیر عدلیه در (٦) فصل و (٥٤) ماده ارائه شد، بعد از بحث مفصل با ورود یک سلسله تصحیحات مورد تائید قرار داد.
به گزارش منبع در این جلسه وزیر ارشاد، حج و اوقاف از اولین پرواز موفقانه حجاج افغانی به عربستان سعودی  توسط د آریانا افغان هوایی شرکت به جلسه معلومات داده و از ادامه پرواز های بعدی طور منظم از مرکز و ولایات کشور به عربستان سعودی اطمینان داد.
کابینه ضمن استقبال از آغاز انتقال حجاج به عربستان سعودی، ارگانهای دولتی را موظف نمود تا در این پروسه همکاری همه جانبه نمایند.
همچنان در جلسه کابینه  به وزارت ارشاد، حج و اوقاف و د آریانا افغان هوايی شرکت وظیفه سپرده شد، تا نهاد ها و ارگانهای را که این پروسه را اخلال می نمایند به ارگان های عدلی و قضايی معرفی نمایند.
در خبرنامه افزوده شده است که جلسه کابینه نود و ششمین سالگرد استرداد استقلال افغانستان را به عموم اتباع کشور تبریک و تهنیت گفت و رئیس جمهور  از همه نیروها و نهاد های امنیتی  که در تأمین امنیت جشن سالگرد پیروزی استقلال کشور بذل مساعی نموده اند، اظهار قدردانی نمود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.