کد خبر : 2259
تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ سنبله ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۳

بسته پیشنهادی کمیسیون اصلاح نظام انتخاباتی به سران حکومت ارایه شد

بسته پیشنهادی کمیسیون اصلاح نظام انتخاباتی به سران حکومت ارایه شد

کمیسیون اصلاح نظام انتخاباتی امروز بسته پیشنهادی خویش را جهت اصلاح نظام انتخابات کشور به عبدالله عبدالله رئیس اجراییه کشور ارایه کرد. رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی، ضمن استقبال از طرح ۱۱ ماده ای کمیسیون اصلاحات انتخاباتی برای اصلاح نظام انتخاباتی کشور گفته است که به فیصله های کمیسیون مذکور احترام می گذارد. عبدالله عبدالله

کمیسیون اصلاح نظام انتخاباتی امروز بسته پیشنهادی خویش را جهت اصلاح نظام انتخابات کشور به عبدالله عبدالله رئیس اجراییه کشور ارایه کرد.
رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی، ضمن استقبال از طرح ۱۱ ماده ای کمیسیون اصلاحات انتخاباتی برای اصلاح نظام انتخاباتی کشور گفته است که به فیصله های کمیسیون مذکور احترام می گذارد.
عبدالله عبدالله این موضوع در دیدار با اعضای کمیسیون اصلاحات انتخاباتی در کابل بیان کرد.
در ابتدای این نشست شاه سلطان عاکفی، رئیس کمیسیون اصلاحات انتخاباتی صحبت کرد و پیشنهادهای اعضای کمیسیون مذکور را بیان نمود.
به گفته وی، این اقدام به منظور کسب اعتماد از دست رفته ازکمیسیون های انتخاباتی و زمینه سازی برگزاری انتخابات عادلانه و شفاف صورت گرفته است و همکاران وی در این راستا به صورت شبانه روز و خستگی ناپذیر کار کرده اند.
رئیس اجرایی حکومت نیز ضمن ابراز تشکر از کارکرد یک ماهه این کمیسیون وارایه پیشنهادها گفت:” شما کار همه جانبه ای را انجام دادید و از هر کدام شما تشکر می کنم؛ یک نمونه بسیار خوب از ظرفیت، و تعهد افغان ها و کار حرفه ای در راستای انجام یک وجیبه بسیار بزرگ ملی را تمثیل کردید.”
عبدالله افزود که اعضای کمیسیون مذکور در راستای کار خود به ولایات مختلف سفر کرده اند و بخاطر اصلاحات انتخاباتی در سطح داخلی و همچنان با نهادهای بین المللی مشوره های وسیعی داشته اند.
وی گفت:” تمامی پیشنهادهای شما که تفصیل آن در اختیار ما قرار گرفته است، وعده می دهم که با جدیت مورد توجه و حمایت ما قرار خواهد گرفت.”
وی گفت:” موارد ۱۱ گانه ای که شما یادآوری کردید هر کدام آن در جای خود مهم است و در راستای منافع کشور و منافع مردم افغانستان بکار می رود.”
این مقام ارشد حکومت خاطر نشان نمود که پیشنهادهای کمیسیون مذکور را در زمینه مسائل مربوط به حوزه های انتخاباتی، استفاده از تذکره تابعیت، باطل کردن کارت های موجود رای دهی، مسئله دور بودن مراکز رای دهی، استقلال کمیسیون های انتخاباتی، طریقه گزینش کارمندان، ظرفیت و نظام انتخاباتی با جدیت از نظر خواهد گذارند و کار عملی در راستای تطبیق فیصله های آن آغاز خواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.