کد خبر : 2511
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ حوت ۱۳۹۴ - ۷:۱۸

مرکل و اولاند: اروپا دیگر به جز سوری ها و عراقی ها هیچ مهاجری را نمی پذیرد!

مرکل و اولاند: اروپا دیگر به جز سوری ها و عراقی ها هیچ مهاجری را نمی پذیرد!

پیش از کنفرانس ویژه اتحادیه اروپا با ترکیه، انگلا مرکل صدراعظم آلمان و فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه خواهان پاسخ واحد اروپایی برای حل بحران مهاجرت شدند. مرکل گفت که اروپا از این پس فقط به پناهجویان کشورهای سوریه و عراق اجازه ورود خواهند و سایر پناهجویان دوباره به ترکیه بازگردانده خواهند شد. بر طبق

پیش از کنفرانس ویژه اتحادیه اروپا با ترکیه، انگلا مرکل صدراعظم آلمان و فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه خواهان پاسخ واحد اروپایی برای حل بحران مهاجرت شدند.
مرکل گفت که اروپا از این پس فقط به پناهجویان کشورهای سوریه و عراق اجازه ورود خواهند و سایر پناهجویان دوباره به ترکیه بازگردانده خواهند شد.
بر طبق طرح جدید اتحادیه اروپا که قرار است روز دوشنبه در نشست سران این اتحادیه با ترکیه مطرح گردد٬ ترکیه در بدل دریافت مبلغ هنگفت کمک مالی٬ تمامی پناهجویانی که از خاک این کشور وارد آب های اروپا می شوند را باید بازپس گیرد. همچنان دولت ترکیه باید مرزهایش را بیشتر کنترول کرده و با باندهای قاچاقبران به صورت جدی مبارزه کند.
انگلا مرکل در کنفرانس مشترکش با فرانسوا اولاند گفت که اتحادیه اروپا باید بیشتر مرزهای بیرونی اش را کنترول نموده و در عین پیمان شنگن که در داخل اروپا از مدتی بدین سو اجرا نمی شد باید بار دیگر اجرا گردد.
انگلامرکل صدراعظم آلمان در دیدار با فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه دیروز جمعه در پاریس گفت: «ما مشترکاً به این باور هستیم که راه حل های یکجانبه به ما کمک نمی کند».
در همین حال اولاند بعد از رد و بدل لحن های مناسب میان برلین و پاریس، از همکاری کشورش با آلمان اطمینان داد.
مرکل از برخورد انفرادی بعضی از دولت های اتحادیه اروپا در ارتباط با بحران مهاجرین انتقاد کرده گفت: «ما می بینیم که این برخوردها هیچ کاهشی در شمار آمدن مهاجرین در پی نداشته است». صدراعظم آلمان تاکید کرد یک “راه حل مجموعی اروپایی” به معنای “حفاظت مرز های بیرونی و کمک و حمایت از یونان است”.
در این دیدار در پاریس، اولاند و مرکل موضع گیری های شان را برای نشست ویژه اتحادیه اروپا با ترکیه در دوشنبه آینده هماهنگ کردند. مرکل از تلاش های ترکیه قدردانی کرد که “از قبل شماری از تدابیر را اتخاذ کرده است”، از جمله دادن اجازه کار برای مهاجرین و الزامی کردن اخذ ویزه برای مهاجرین سوریه از اردن و لبنان و نیز برای مهاجرین از افغانستان، ایران و عراق.
مرکل به ادامه گفت، افزون بر آن ترکیه به زودی “برای نخستین بار آمدن شمار بزرگ از مهاجرین را که از ترکیه به یونان رفته اند، دوباره در خاکش می پذیرد”.
اتحادیه اروپا و ترکیه در پایان ماه نوامبر سال گذشته میلادی روی یک برنامه عملی به توافق رسید که براساس آن بروکسل به انقره از جمله وعده کمک های مالی به مبلغ سه میلیارد یورو را داد و ترکیه در عوض خودرا مکلف کرد که از رفتن مهاجرین از ترکیه به مسیر اروپا جلوگیری می کند.
اما یک کاهش واضح شمار مهاجرین را تا به حال نمی توان مشاهده کرد. دونالد توسک رییس شورای اتحادیه اروپا به روز جمعه در استنانبول با همتای ترکی اش رجب طیب اردوغان خواست در باره این مشکل مشوره کند.
شمار مهاجرین که می خواهند به اروپا بیایند، قراراست با عملیات ناتو در دریای اژه که میان ترکیه و یونان قرار دارد، نیز باید کاهش یابد. اولاند به روز جمعه اعلام کرد که فرانسه برای این ماموریت یک کشتی را در اختیار قرار می دهد تا این کنترول عملاً تضمین شود.
صدراعظم آلمان و رییس جمهور فرانسه می خواهند با دیدارشان سه روز پیش از نشست ویژه اتحادیه اروپا با ترکیه یک زیگنال را برای پاسخ مشترک در حل بحران مهاجرین صادر کنند که دولت های عضو اتحادیه اروپا عمیقاً در این مورد با هم اختلاف دارند

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.