کد خبر : 2605
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ ثور ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۳

شرکت آلمانی فشنر: بامیان بهترین گزینه برای عبور لین برق ۵۰۰ کیلوولت است

شرکت آلمانی فشنر: بامیان بهترین گزینه برای عبور لین برق ۵۰۰ کیلوولت است

شرکت آلمانی فشنر که کار تهیه ماستر پلان ۲۰ ساله برق افغانستان را به پیش برده و همچنان بررسی مسیر عبور لین برق ۵۰۰ کیلو ولت را به عهده داشت به صلصال نیوز می گوید که بامیان بهترین گزینه برای عبور این لین برق است و شرکت فشنر در هر دو گزارش به آن تاکید

شرکت آلمانی فشنر که کار تهیه ماستر پلان ۲۰ ساله برق افغانستان را به پیش برده و همچنان بررسی مسیر عبور لین برق ۵۰۰ کیلو ولت را به عهده داشت به صلصال نیوز می گوید که بامیان بهترین گزینه برای عبور این لین برق است و شرکت فشنر در هر دو گزارش به آن تاکید نموده است.
پس از تغییر دادن مسیر عبور لین برق تاجیکستان٬ ازبکستان٬ ترکمنستان٬ افغانستان و پاکستان که به اختصار به نام «توتاپ» یاد می شود٬ ادریس جویا خبرنگار صلصال نیوز در آلمان با مسوولین شرکت آلمانی فشنر که کار سروی این لین برق را انجام داده گفتگو نموده است.
بر اساس اولین تماس خبرنگار صلصال نیوز با مسئول برون مرزی این شرکت که در تاریخ دوم می یعنی روز دوشنبه انجام شد، قرار شد که مجددا تماس گرفته شود تا این مسوول شرکت فشنر براساس مدارک بتوانند پاسخ گوی سوالات خبرنگار صلصال نیوز باشد.
ادریس جویا بار دیگر امروز با مسوولین پروژه های برون مرزی شرکت فشنر تماس گرفته و از آنها در این مورد جویای معلومات گردید.
این مسوول شرکت فشنر ابراز داشت که بر اساس توافق بانک آسیایی و دولت سابق افغانستان این شرکت موظف شد تا یک ماستر پلان ۲۰ ساله برق برای افعانستان انجام دهد.
این مسوول شرکت فشنر گفت که براساس گزارش های اولیه این شرکت و با تایید مالی بانک آسیایی و همچنین وزیر سابق انرژی و برق جناب اسماعیل خان و در نهایت تایید شورای وزیران٬ ماستر پلان برای انجام کارهای عملی به شرکت برشنا واگذار شد.
او گفت که اما کارمندان شرکت برشنا طی تقاضایی رسمی از شرکت فشنر خواهان دعوت کارکنان این شرکت به آلمان شدند تا رایزنی های بیشتر راجع به پروژه توتاپ صورت گیرد.
او افزود که به درخواست شرکت برشنا کمپانی فشنر در فبروری ۲۰۱۳ در شهر اشتوتگارت در دفتر مرکزی٬ میزبان تنی چند از کارکنان شرکت برشنا بود و در آن مجلس که پروتکلش نیز نزد شرکت فشنر موجود است، برشنا از فشنر تقاضا کرده که در مطالعات خویش تجدید نظر کنند و مسیر سالنگ را نیز مورد ارزیابی قرار دهند.
با این حال اما این مسوول آلمانی شرکت فشنر گفت: «کمپانی فشنر بر اساس درخواست رسمی افغانها تهیه گزارش و سروی جدیدی را آغاز میکنند که در گزارش جدید خود باز هم بامیان را در بلند مدت بهترین گزینه معرفی کردند.»

این مسوول شرکت فشنر در حالی چنین می گوید که مسوولین شرکت برشنا هرگونه تلاش شرکت برشنا مبنی بر تغییر مسیر دادن لین برق از بامیان به سالنگ را رد می کنند و می گویند که براساس بررسی های شرکت سروی کننده که فشنر است٬ تغییر مسیر از بامیان به سالنگ صورت گرفته است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.