Home / افغانها در جهان / پناهجوی افغان در فرانسه تحت تعقیب پولیس/این پناهجو متهم به اجرای یک حمله تروریستی است

پناهجوی افغان در فرانسه تحت تعقیب پولیس/این پناهجو متهم به اجرای یک حمله تروریستی است

خبرگزاری رویترز  از قول یک منبع پولیس فرانسه گزارش داده است که این پناهجوی افغان احتمالاً قصد دارد به یک سوءقصد در پاریس پایتخت فرانسه دست بزند.
منبع مذکور از این پناهجو نام نبرده است و گفته شده است که هیچ گونه عملیات فعالانه برای تعقیب او شروع نشده است.
به اساس گزارش رسانۀ خبری “مترو نیوز” این پناهجوی افغان از دو ماه به این طرف در فرانسه بسر می برد.
فرانسه پس حمله تروریستی نوامبر سال گذشته میلادی در وضعیت اضطراری قرار دارد. در حملۀ یک فرد مسلح و یک انتحار کننده در ماه نوامبر سال گذشته در پاریس ۱۳۰ تن جان باختند. در ماه گذشته یک فرانسوی تونسی تبار با موتر لاری وارد جمعیت انبوه مردم شد، که در جشن استقلال اشتراک کرده بودند. ۸۴ تن در این سوء قصد کشته شدند. پس از آن دو اسلامگرای تندرو به تاریخ ۲۶ جولای یک کشیش مسن را در یک کلیسا در منطقۀ نورماندی فرانسه به قتل رساندند.
ادارۀ استخبارات پیش از این سوءقصد در کلیسا، از یک ادارۀ خارجی استخبارات اطلاع یافته بود که یک جنگجوی مظنون حمله ای را طرح ریزی می کند. این اداره عکس بی نامی را به آژانس های مختلف استخباراتی و امنیتی فرستاد. بعداً معلوم شد که این عکس متعلق به عبدالملک نبیر ۱۹ ساله، یکی از قاتلان کشیش کلیسا بوده است.
در فرانسه همه ساله گردهمآیی های بزرگ، جشن ها و فستیوال های زیادی برگزار می شود که در آن شمار زیادی اشتراک می کنند. در پی حملات اخیر تروریستی در دو ماه گذشته بیشتر از ۵۰ جشن لغو گردیده اند. اما “جشنوارۀ ساحل” قرار است برگزار شود و پولیس برای جلوگیری از حملات احتمالی به حالت آماده باش قرار دارد.

About سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Powered by keepvid themefull earn money