کد خبر : 3241
تاریخ انتشار : شنبه ۲ جدی ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۷

استخبارات پاکستان آی اس آی دست به حملات تروریستی در افغانستان می زند؛

پاکستان لانه تروریزم!

پاکستان لانه تروریزم!

آنچه که مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا در جمع سربازانش در میدان‌هوایی بگرام گفت؛ چیزی بود که باید ۱۷ سال قبل بیان می‌گردید و شنیده می‌شد. پاکستان منبع و منشا تروریزم و ناامنی در منطقه بوده و است. این کشور ترورپرست باید تحت فشار جامعه جهانی قرار گیرد تا از سیاست خصمانه‌اش در قبال

آنچه که مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا در جمع سربازانش در میدان‌هوایی بگرام گفت؛ چیزی بود که باید ۱۷ سال قبل بیان می‌گردید و شنیده می‌شد. پاکستان منبع و منشا تروریزم و ناامنی در منطقه بوده و است. این کشور ترورپرست باید تحت فشار جامعه جهانی قرار گیرد تا از سیاست خصمانه‌اش در قبال کشورهای همسایه اش و از سیاست تروریزم‌پروری‌اش دست بردارد.
پاکستان در طی سالیان متمادی حامی و همکار تروریستان بوده و از تروریسم در منطقه به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف خویش در دو کشور افغانستان و هند استفاده کرده است.
تروریست بزرگ اسامه بن لادن رهبر شبکه القاعده در شهر ایبت‌آباد پاکستان به قتل رسید. ملاعمر رهبر طالبان نیز در خاک این کشور مرد و ملا اختر محمد منصور جانشین ملاعمر نیز در خاک پاکستان کشته شد. حضور اسامه بن لادن در ایبت آباد شهرکی نظامی در نزدیکی‌های اسلام‌اباد و همچنان مردن و کشته شدن دو رهبر طالبان در این کشور ، واضح ساخت که لانه های اصلی تروریسم در خاک پاکستان بوده و دولت پاکستان نیز حامی آنها می باشد.
در حال حاضر ده ها گروه های مختلف تروریستی در خاک پاکستان و در مناطق قبایلی این کشور فعالیت داشته و اکثر حملات تروریستی به خاک افغانستان از پاکستان سازماندهی می شود. شبکه حقانی دیگر گروه تروریستی که در طی چند سال اخیر سازماندهنده بزرگترین عملیات گ‌های تروریستی بالای اهداف امریکایی در خاک افغانستان بود، نیز در مناطق قبایلی پاکستان فعالیت داشته و با همکاری سازمان استخبارات پاکستان آی اس آی دست به حملات تروریستی در افغانستان می زند.
تنها افغانستان قربانی حمایت پاکستان از تروریستم نیست. هند دیگر کشوری است که از سالیان متمادی هر از گاهی مورد حملات تروریستی قرار می گیرد که این حملات نیز ریشه در پاکستان دارد.
نه سال قبل شهر ممبی هند مورد هجوم ده تروریست پاکستانی تبار قرار گرفته که در نتیجه ۶۰ ساعت درگیری، بیش از ۱۶۶ هندی‌جان های خود را از دست دادند.
این حمله بزرگ تروریستی که در هند به نام ۱۱ سپتامبر هندوستان یاد می گردد از سوی گروه تروریستی تحت نام لشکر طیبه که عملاً در پاکستان فعالیت دارد، سازماندهی و اجرا شده که طی آن افراد مسلح مهاجم مردم را در چندین هوتل در شهر ممبی، ایستگاه خط آهن این شهر و یک مرکز یهودی، هدف قرار دادند.
اینها و ده ها مورد دیگر حاکی از حمایت مستقیم پاکستان از تروریستان و شبکه های تروریستی است تا این کشور بتواند با حمایت از تروریسم در افغانستان و هند به اهداف مشخص خود برسد.
مثال های بالا همه نشانگر این است که پاکستان بهشت تروریستات است و این کشور با تکیه بر سیاست های دوگانه خویش در قبال افغانستان، دست از حمایت از تروریستان و مخالفین مسلح دولت افغانستان بر نخواهد داشت.
پاکستان از بدو تشکیل اش تاکنون با دو کشور همسایه اش افغانستان و هندوستان سیاست خصمانه‌یی را پیشه کرده و در طول تاریخ هیچگاهی صداقت در قبال این دو کشور نداشته است.
حمایت پاکستان از طالبان نیز به این معنا است که پاکستان هیچگاه در صدد تغییر سیاست‌های خصمانه‌اش در قبـال افغانستان و مبارزه با تروريزم و دهشت افگنی برنخواهد آمد، زيرا این کشور در سالیان گذشته، تنها و تنها از طریق همین تأمين تروريزم و تشدید ناامنی در افغانستان، مؤفق به کسب درآمدهای هنگفتی گردیده است.
پاکستان در طول ۱۶ سال گذشته به وضاحت نشان داده که در مبارزه علیه تروریزم و تأمين ثبات و امنیت در افغانستان، صادق نیست. فعـالیت آزادانه شورای کویته، شورای میرانشاه، شبکه حقانی و شبکه حفیظ گل بهادر، در قلمرو پاکستان نشانگر این مسأله است که پاکستان نمی خواهد این گروه‌ها را نابود کند، زیرا اگر این گروه‌ها نابود شوند در آن صورت غرب حاضر نخواهد بود تا به عناوین مختلف به پاکستان باج دهد‪.‬

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 164 در انتظار بررسی : 164 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.